1 EYLÜL DİPLOMA TEYİT YAZIŞMASI

İmtahan və digər önəmli hadisələr haqqında məlumat
Kullanıcı avatarı
AliDündar
İdarəçi

1 EYLÜL DİPLOMA TEYİT YAZIŞMASI

Mesaj gönderen AliDündar » Çrş Ağu 02, 2017 6:49 pm

Aşağıda behsi keçen qanun artıq leğv olunmuş, qüvveden salınmışdır.
Değerli doktor arkadaşlarımız sizinde bildiğiniz üzere denklik başvurusu ve denklik başvurusundan sonra onayın çıkması artık 1 yıla kadar gecikmektedir bunun en büyük sebeplerinden birisi ise resmi yazışmalar sırasında yaşanan problemlerdir. Önceden denklik başvurusu yaptıktan sonra yök, büyükelçilik-eğitim müşavirliği, dekanlık arasında süren teyit yazışması yapılmaktaydı. buda ortalama 3-6 ay arasında gerçekleşmekte olup bu yazışmalar sırasında oluşabilecek aksaklıklar yüzünden onayınız çok geç çıkmaktadır.
Diplomlarını alan arkadaşlarımız yarından itibaren Bakü Türk eğitim müşavirliğinde dilekce yazıp teyit yazısını dekanlıkla onaylatıp tekrar eğitim müşaviriliği vasıtasıyla mühürlü kapalı zarfta bizlere denklık başvurusunda buluna bilirler. Şunu belirteyimki 1 eylülden önce teyit yazısı prosedürünü halledebilirsiniz fakat denklik başvurunuz 1 eyülden itibaren yapılacaktır. Kısaca denklik başvurusu için neler lazım hatırlayalım
1-Diplomanın Türk diline tercüme tesdiqi 1 numaralı noterde.(Sahildeki Azerpoct ile üzbeüz)Tercüme ve konsaltinq merkezi(0508818199)
2-Diplomanın elavesinin (transkript) Türk diline tercüme tesdiqi 1 numaralı noterde. Tercüme ve konsaltinq merkezi(0508818199)
3-Orta mekteb atestatının Bakü Türk eğitim müşvavirliğinde tercüme tesdiqi. Müşavirlik nizami metrosu yaxınlıgında Azeredu kursu ile üzbeüz. Tercüme tesdiqin elave 1 adet ksreksi.
4-Familyasında değişiklik olan doktorlarımızın evlilik şahadetnamesinin Türk diline tercüme tesdiqi. 1 numaralı noterde. Tercüme tesdiqin elave 1 adet ksreksi.
5-Etibarname Ali Dündar, Aydın Dündar ve Mehmet karaca adına 1 numaralı noterin altında Tercüme ve konsalting merkezine gittiğinizde sistemde bilgilerimiz hazır var söyledğiniz takdirde 5 yıllık etibarname veriyorlar. Etibarnamenin Tercüme tesdiqinin elave 1 adet ksreksi.
6-Xarici pasaport ve Şahsiyet vesigesinin ksreksi 2 adet
7-Diplomanın orjinalı ve ksreksi, Transkriptin(diplom elavesi) orjinali ve ksreksi.
8- Diploma ve Transkripti tercüme tesdiq ettirdikten sonra tercümeleri 1’er adet ksreks ettirmeyi unutmayınız.
9-Başvuru formu ve dilekçe bizim tarafımızdan doldurulacak.
10-Ayrıca Tüm tercume tesdiqlere ve etibarnamenin de arkasında Bakü Türk eğitim müşavirliğinin peçatı olmalı. Tercüme tesdiqleri yaptırdıktan sonra pecat vurdurmayı unutmayın.
11-Tercüme tesdiqleri mutlaka ve mutlaka tercüme konsaltinq merkezinde(0508818199) yaptırın diğer tercüme merkezlerinden tercüme sehvleri olur yök sehvlik olanda geri gönderir senedleri. Ayrıca denklik başvurusunu bizzat ben yapıyorum yöke Baküde olmasamda Tüm belgeler tek tek elimden geçiyor bilginiz olsun.

Ünvan:Nobel tıp kitabevi.Üniversitenin esas kapisi ile üzbeüz gencliğe giden yol uzerinde bulunmakta.
Telefon:
012-449-94-31
055-288-81-41
images (1).jpg
images (1).jpg (25.52 KiB) 2678 kere görüntülendi
images (1).jpg
images (1).jpg (25.52 KiB) 2678 kere görüntülendi